Home Kontrol ve Test
Kontrol ve test

Yapılan üretimlerde kalite kontol ve test  aşamasının önemli bir unsur olduğu bilincinde olan OME ELEKTRONİK gerekli tüm teknolojik ekipmanlara sahiptir.Kontrolsüz bir güç ne kadar etkin olursa olsun,özellikle bir çok komponent ve işlem aşaması geçiren elektronik devre üretimide ,yüksek teknoloji ile üretim yapılsa bile ,her aşamanının titizlikle kontrolü gerekmektedir.Sağlıklı bir üretim prosesinden emin olunduğu takdirde sonradan çıkabilen problemler çok daha kısa sürede tespit edilerek çözüm yoluna gidilmektedir.

Kontrol ve test makinalarımız; 

  • AOI: Otomatik makinalar ile dizgisi yapılmış kartın üzerindeki tüm komponentler , değerleri ,lehimleri ,lehim yönleri optik olarak AOI makinasında kontrol edilmektedir.
  • ICT: Yeni geliştirilen EC TestJet ve TA TestJet teknolojisine sahip otomatik  makinalar ile kart üzerindeki tüm komponentlerin kısa bir sürede değerleri ,töleransları ,yönleri ve kartın çalışmasını engelleyecek tüm malzeme , pcb , ve üretim problemleri tespit edilir.Bu teknolojiler sayesinde BGA ve uBGA'ların  lehimleride kontrol edilebilmektedir.
  • X-RAY: Son model x-ray cihazları ile BGA ve SMD malzemelerin lehim kaliteleri reflow öncesi ve sonrasında kontrol edilmektedir.
  • MOI: Elektronik kartların üzerindeki tüm komponentlerin değerleri , lehimleri ve yönleri kamera ve büyüteçlerle manuel olarak kontrol edilmektedir.
  • SPC: Smd dizgi prosesinin kontrolü amacıyla lehim baskısı yapılan elektronik kartların üzerindeki lehim yüksekliği SPC makinası ile kontrol edilmektedir.
  • ESS:Yaşlandırma,şok testi,ısı ve nem testleri.

 

Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!
Click image to open!